Drvenarija Pošpaić

Naslovnica Sport

8.1.2007. 14:39:16
Pan ITD kup Lepoglava - rezultati 07.01. nedjelja
Utakmice odigrane u nedjelju ponudile su veliki broj postignutih golova, nekoliko izrazito dominantnih ekipa i dosta novih mladih igrača željnih afirmacije na lepoglavskom turniru. Ekipe Zidarski obrt Brežnjak, Gaj HS i Pizzeria Šteffi lako su se obračunale sa svojim protivnicima, dok je u drugim utakmicama bez obzira na rezultat bilo puno više neizvjesnosti. Utakmica između Sopuni ribogojilište Belski Dol i Žarovnice bila je izjednačena do pred sam kraj utakmice da bi Sopuni u par završnih minuta postigli tri pogotka i osigurali vrijednu pobjedu.

Ugodno iznenađenje priredila je ekipa MNK Gaćice juniori koja je u vrlo živoj i dinamičnoj utakmici savladala Puste duhove, ekipu sastavljenu od nekolicine igrača poteklih iz varteksove škole nogometa i domaćih mladih prvotimaca lepoglavskog nogometnog kluba. MNK Rajska Poljodom dugo je lomila otpor starije ekipe iz Gaćica da bi u drugom poluvremenu postigla sva četiri pogotka i zasluženo pobijedila. Odlična i vrlo neizvjesna utakmica puna tempa i žustrine odigrana je između Tornada i Drvodjelca d.o.o.. Veliki broj šansi na obje strane, Drvodjelac sretniji i spretniji, a prevaga je bio dvostruki strijelac Danijel Buhin. Miliunaris Atlantic teže je nego što to rezultat govori došao do pobjede nad dobrom ekipom Emos prometa iz Krapine. Iskustvo i rutina varaždinaca presudilo je ovu vrlo dobru utakmicu, a dečki iz Krapine imati će prilike u preostale dvije tekme za dokazivanje.

Pod iznenađenje dana može se nazvati poraz nositelja skupine ekipe Mimi protiv Crvene ruže Liberty. U prvom poluvremenu izjednačene i zanimljive utakmice Mimiji uspješniji 2:1, da bi u nastavku u samo nekoliko minuta došlo do preokreta (2:4) i ekipa Crvene Ruže Liberty predvođena trostrukim strijelcem Anđelkom Draganićem uspijeva održati prednost za vrlo važnu pobjedu. Mali Ajax iz Vukanaca u prvom poluvremenu protiv Elit Ivanca postigao je tri pogotka i praktički riješio utakmicu. Pogodak ivančana postignut je u zadnjoj minuti utakmice kada je već sve bilo odlučeno.

Jedna od zanimljivosti dana je svakako pobjeda Gaj HS-a protiv Dinamike u neravnopravnoj borbi četrnaest – petnaest godišnjaka sa jakom krapinskom ekipom i rekordnih 13 pogodaka Matije Smrekara. Dražen Belcar za Zidarski obrt Brežnjak upisao je 4 pogotka protiv simpatične ekipe Radio-Maxa.

Rezime prvog vikenda glasio bi vrlo dobar nogomet, puno mladih igrača željnih igre i afirmacije i dobro ispunjene tribine sportske dvorane uz zdušno navijanje za domaće ekipe. Vidjeli smo 50 od 80 ekipa, borba za nastavak natjecanja iz tjedna u tjedan će se rasplamsavati i velika nogometna uzbuđenja su pred nama. Turnir sa osamdeset ekipa svakako je dobra pozivnica za sve one koji vole mali nogomet da dođu u Lepoglavu i prate daljnje razigravanja po skupinama.