Drvenarija Pošpaić

Naslovnica Sport

20.3.2007. 14:15:00
15. turopoljska utrka

U nedjelju 18. ožujka, u 10.30 sati, po lijepom izuzetno toplom i sunčanom vremenu, ali neugodnom za trkače, startala je 15. Turopoljska utrka, koja je ove godine ujedno bila Ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu. Sunčano vrijeme privuklo je do sada rekordni broj polumaratonaca. Osim polumaratona, održana je utrka za građane dužine 5,0 km, te dječje utrke.

Polumaraton je završilo 236 trkača i 44 trkačice, dok je stazu za građane pretrčalo 66 trkača i 31 trkačica.

Slavko Petrović član AK „Dinamo Zrinjevac“ s rezultatom 1h 04min 51sek osvojio je prvo mjesto i postavio novi rekord staze koji je do sada držao Đuro Kodžo iz BiH, 1h 06min 58sek, koji je ovog puta osvojio drugo mjesto s vremenom 1h 06min 01sek, dok je treći bio Goran Stojiljković, Individulac - Srbija, s vremenom 1h 07min 49sek.

Ukupno u ženskom poretku prva je na cilj stigla Ana Subotić s rezultatom 1h 17min 13sek, Javor Ivanica – Srbija, drugu je poziciju zauzela Snježana Kostić s rezultatom 1h 18min 53sek, Užice – Srbija, a treća je u cilj stigla Ida Kovacs s 1h 20min 05sek, Mađarska.

Na utrci vrlo jake konkurencije sudjelovali su i članovi Društva za sport i rekreaciju „Ivanec“ njezine Trkačke sekcije. Ivan Čorba osvojio je odlično 19. mjesto s vremenom 1h 15min 31min, 8 sekundi slabije od osobnog rekorda, 79. mjesto zauzeo je Stjepan Dubovečak s vremenom 1h 28min 19sek, Mihael Kolar na svojem prvom pretrčanom polumaratonu zauzeo je 158. mjesto s vremenom 1h 42min 19sek, te Valent Dubovečak koji je s vremenom 1h 43min 49sek zauzeo 164. mjesto.

Prvo mjesto na utrci građana zauzeo je Lukina Matija iz AK „Rudolf Perešin“ vremenom 15min 06sek, a kod trkačica pobjedu je odnijela Valentina Belović iz AK „Gojanec“ s vremenom 18min 02sek, dok je članica DSR TS „Ivanec“ Mirjana Zidarić zauzela 6. mjesto s vremenom 21min 12sek.